Konkurs ,,Bitwa Regionów” – to ogólnopolskie wydarzenie promujące regionalne potrawy, a także bogactwo i różnorodność lokalnych tradycji kulinarnych.

31 lipca kilkanaście kół i stowarzyszeń gospodyń z terenu powiatu myślenickiego rywalizowały ze sobą na hali sportowej na Zarabiu w Myślenicach. Naszą gminę reprezentowały Panie ze Stowarzyszenia Gospodyń ,,Kalina” z Rudnika, które przygotowały rudnicką krzonówkę, kapuśniaczki z grzybkami i czerwonym barszczem, smalczyk z cebulką. Ich stoisko ubogaciły domowe wypieki, przetwory, wyroby rękodzielnicze. Podczas wydarzenia wystąpił także Chór Seniorów z Rudnika, który zaprezentował w strojach regionalnych wiązankę dawnych układów tanecznych z tutejszego terenu.

Dziękujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia za ich wkład i trud włożony w przygotowanie stoiska i godne reprezentowanie naszej gminy na tym wydarzeniu. Gratulujemy świetnego występu, który zyskał uznanie w opinii wielu uczestników.

zdjęcie członkowie Kalina