Organizacje pozarządowe umożliwiają wspólne działanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, wzbogacając ich życie, ale także inicjują wiele ważnych wydarzeń, akcji, przedsięwzięć. Cieszy nas to, że w naszej gminie jest ich tak wiele, bowiem ich liczba wynosi ponad 40. To dzięki zaangażowaniu prezesów, przedstawicieli i członków tych właśnie stowarzyszeń w naszej gminie organizowane są różnorodne zajęcia, spotkania, dając możliwość rozwoju społecznego i gospodarczego.

Jako gmina zawsze jesteśmy chętni do współpracy z organizacjami pozarządowymi. Nie są to czcze stwierdzenia, bowiem poza co roku ogłaszanym konkursem ofert w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, ta współpraca jest namacalna i konkretna. W ostatnich latach wspólnie zrealizowaliśmy wiele cennych projektów. W wielu z nich w partnerstwie kreowaliśmy warunki do rozwoju i poszerzaliśmy ofertę sportową, kulturalną, edukacyjną i integracyjną. Nasza pomoc to także konkretne wsparcie dla tych organizacji, które potrzebują pomocy w zakresie aplikowania o środki zewnętrzne.

Pracownicy Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji wychodząc naprzeciw potrzebom organizacji z naszej gminy pozostają w kontakcie, aby służyć doradztwem i realnym wsparciem. Jeśli macie pomysły na ciekawe projekty, jesteście w trakcie ich realizacji i chcecie rozpromować swoje działania zapraszamy do skontaktowania się z nami, aby wspólnie dbać o rozwój naszej gminy. Referat Rozwoju Lokalnego i Promocji tel. 12 273 20 75 wew. 28 lub 43.