Drukuj
miniatura

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

sytuacja, w której się znaleźliśmy jest bardzo trudna, wiem że jesteście zaniepokojeni i zastanawiacie się jak w najbliższych dniach będzie wyglądało Wasze życie. W obecnym czasie musimy się zorganizować społecznie i rodzinnie. W naszym kraju wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb.

Zwracam się do Was z ogromną prośbą, ograniczmy na ten czas życie towarzyskie, unikajmy skupisk ludzi. Proszę również osoby starsze, aby szczególnie uważały na swoje zdrowie, a rodziny, aby wspierały swoich bliskich seniorów, poprzez zrobienie zakupów czy pomoc w codziennych obowiązkach.

Do dzieci i młodzieży apeluję, aby uczyły się w domu, a ze znajomymi kontaktowały się jedynie przez Internet bądź telefonicznie. Ten czas, to nie jest czas ferii.

W tym trudnym okresie bardzo ważna jest nasza wzajemna wrażliwość i zrozumienie, ale musimy być bardzo zdyscyplinowani. Z uwagi na wyjątkową sytuację, proszę Was o wyrozumiałość. Jedynie postępując rozsądnie i odpowiedzialnie, możemy minimalizować zagrożenie dla nas wszystkich.

Ten czas to również sprawdzian i wyzwanie dla administracji publicznej. Kierując administracją w naszej Gminie, jestem zobowiązany do podjęcia decyzji, które pozwolą zabezpieczyć zarówno Państwa jak również Pracowników Urzędu. W związku z tym, od dnia 16 - 25 marca 2020 r. Pracownicy Urzędu będą pracować w systemie wewnętrznym, co oznacza zamknięcie w tym czasie Urzędu dla Klientów.

W sprawach wymagających natychmiastowego załatwienia (np. konieczności sporządzenia aktu zgonu), Klienci będą przyjmowani po uprzednim telefonicznym bądź mailowym kontakcie z Urzędem:12 273 20 75, 12 273 21 48, 12 273 25 84, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcam również do korzystania z elektronicznej formy składania wniosków do urzędu za pośrednictwem platformy ePUAP. Informacje dotyczące możliwości elektronicznego składania wniosków, znajdą Państwo na stronie internetowej gminy Sułkowice https://urzad.sulkowice.pl/index.php/kontakt

 

z poważaniem

Artur Grabczyk

Burmistrz Gminy Sułkowice