KOMUNIKAT

W związku z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii związanym z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa, Starostwo Powiatowe w Myślenicach informuje o konieczności podjęcia działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

W związku z powyższym osobiste świadczenie nieodpłatnych porad prawnych i poradnictwa obywatelskiego w punktach zlokalizowanych w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. K. Wielkiego 5, Urzędzie Gminy i Miasta Dobczyce, Urzędzie Gminy Lubień, Urzędzie Gminy Siepraw oraz w Sułkowicach w budynku „Starej Szkoły” Rynek 6, zawieszone zostaje do odwołania.
W tym okresie pomoc prawna udzielana będzie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (np. telefon, e-mail, itp.).
Warunkiem skorzystania ze świadczenia jest przesłanie za pośrednictwem e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, zawierającego oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.
Wzór wniosku dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości https://www.darmowapomocprawna.ms.gov.pl oraz na stronie Starostwa Powiatowego w Myślenicach: myslenicki.pl w zakładce dla mieszkańców.
Po przesłaniu wniosku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy oczekiwać na wyznaczenie terminu zdalnej porady.

Starosta Myślenicki
Józef Tomal