Od poniedziałku 27 kwietnia pracownicy Urzędu Miejskiego w Sułkowicach kontynuują roznoszenie maseczek po miejscowościach gminy. Do tej pory maseczki trafiły do Mieszkańców Biertowic i Rudnika a dzisiaj otrzymają je Mieszkańcy Krzywaczki. W przyszłym tygodniu postaramy się dotrzeć do domów w Sułkowicach i Harbutowicach. Na ostatnią partię maseczek nadal czekamy. Prosimy o cierpliwość, maseczki na pewno trafią do wszystkich domów.

Jak już kilkukrotnie pisaliśmy, ze względu na ogromne zapotrzebowanie środków ochrony indywidualnej i długi czas oczekiwania na zamówienie - pozostałą ilość maseczek postanowiliśmy uszyć sami. Tak zrodził się pomysł akcji  „Sułkowice szyją maseczki”, do której włączyły się również Mieszkanki innych miejscowości. Dzięki ofiarności kilku osób i firm pozyskaliśmy materiały, z których ochotniczki uszyły maseczki, a te zostały rozprowadzone wśród części Mieszkańców.

Zapotrzebowanie jest jednak nadal ogromne, a ilość materiałów deficytowa. Aby akcja mogła nadal trwać zachęcamy do współpracy osoby, które chciałyby pomóc w szyciu lub mogą wesprzeć akcję przekazaniem bawełnianych materiałów.

Zainteresowanych prosimy o mailowy/telefoniczny kontakt z Urzędem Miejskim w Sułkowicach:

tel. 12 273 20 75,

12 273 21 48,

12 273 25 84

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.